Dlaczego istniejemy

Z miłości do dzieci i pasji nauczania zrodziła się w nas idea własnego przedszkola. Myśl ta dojrzewała w nas by następnie ziścić się w postaci „Fiku Miku”. Z dniem 1 września 2013 roku rozpoczęliśmy tę niezwykłą przygodę. W dniu 1.01.2015 r. awansowaliśm z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego Edukacji Twórczej „Fiku Miku” na Niepubliczne Przedszkole „Fiku Miku”. Kolejnym przełomem okazał się rok 2017. We wrześniu tego roku oddaliśmy do użytku samodzielny, nowoczesny budynek Przedszkola.

Jesteśmy profesjonalną placówką znajdującą się w Rejestrze Szkół i Placówek Niepublicznych.

Placówka zlokalizowana jest na prężnie rozwijającym się nowym osiedlu, na obrzeżach miasta Biała Podlaska, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i hałasu. Okoliczne otoczenie bogate jest w zieleń i tworzy przyjazną atmosferę. Dzieci uczęszczające do Przedszkola to przede wszystkim mali mieszkańcy osiedla Podmiejska, ale również dzieci z innych rejonów, a nawet z Gminy Biała Podlaska.

Zaczynaliśmy od kameralnej, liczącej zaledwie 17 dzieci , grupy. W roku 2016/2017 do placówki uczęszczało już 49 wychowanków w wieku od 2,5 do 5 lat. Dwie grupy trzylatków: TYGRYSKI, ZAJĄCZKI, grupa czterolatków : ŻABKI, grupa pięciolatków : KANGURKI.

Obecnie Przedszkole tworzy główny, samodzielny budynek przy ul. Stanisława Tessaro 4 – Siedziba I , gdzie funkcjonują 4 oddziały (grupa trzylatków, czterolatków, pięciolatków, sześciolatków) oraz Siedziba II przy ul. Aliny Fedorowicz 25/ 2,3,4 , gdzie działają kameralne grupy 2,5 - latków oraz 3 i 4 – latków.

BAZA PRZEDSZKOLA

Przedszkole „Fiku-Miku” jest kolorowe i nowoczesne . Placówka posiada łącznie 6 sal dydaktycznych wyposażonych w meble i pomoce dydaktyczne przystosowane do potrzeb dziecka. W budynku Przedszkola znajduje się również zaplecze kuchenne, sanitarne i administracyjne, pomieszczenie do zajęć indywidualnych, przestronna sala gimnastyczna, pokój nauczycielski, pokój dyrektora oraz sekretariat. Sale dydaktyczne są wielofunkcyjne, dobrze oświetlone, estetyczny wystrój tworzy przyjazną atmosferę do pracy i zabawy.

 

Do dyspozycji przedszkolaków pozostaje również przestronny plac zabaw wyposażony w nowoczesne obiekty posiadające wymagane atesty. 

 

Zamel - Zamel - Zamel - Zamel - Zamel - Zamel - Zamel - Zamel - Zamel - Zamel - Zamel -
FikuMiku Biała Podlaska